Strona Główna
logo_utp

button oferty

button patenty

button specjalisci

button dodaj

komercjalizacja badan

Przedsiębiorco - jeśli poszukujesz gotowych pomysłów na nowe produkty, technologie lub usługi zapoznaj się z rozwiązaniami opracowanymi przez naszych naukowców…

Kategoria rozwiązania innowacyjnegourządzenia

Twórca rozwiązania: dr inż. Tadeusz Mikołajczyk - Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP.

 

Istota rozwiązania

Istota rozwiązania według wynalazku polega na zastosowaniu noża tokarskiego ze sterowanym napędem. Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania przedstawiono na rysunkach: Fig. 1 w widoku z góry, Fig. 2 w widoku z boku, Fig. 3 w widoku z przodu.

info noz tokarski

Zalety rozwiązania

Zaletą rozwiązania według wynalazku jest możliwość aplikacji obróbki sterowanej numerycznie na obrabiarce konwencjonalnej bez potrzeby ingerencji w konstrukcję obrabiarki. Proces obróbki nożem zamocowanym w tradycyjnym imaku sterowany jest układem nadzorującym pracę narzędzia.

 

Informacje dodatkowe

Uniwersytet dysponuje wykonanymi przez podmiot zewnętrzny ekspertyzami obejmującymi wycenę praw własności przemysłowej metodą opłat licencyjnych oraz metodą wartości bieżącej netto skorygowanej czynnikami ryzyka.

Analiza gotowości wdrożeniowej wykazała, że rozwiązanie znajduje się na czwartym poziomie gotowości wdrożeniowej, ponieważ skonstruowano funkcjonujący system (demonstrator) zdolny do testowego wytworzenia wyrobu (proof of concept), przeprowadzono wstępne testy laboratoryjne pracy Wynalazku (skuteczność), lecz nie podano wyników kwantyfikujących właściwości pracy Wynalazku i wytworzonego wyrobu.

formularz

zgloszenie rozwiazania

 

kontakt

Dział Współpracy z Gospodarką
ul. Kaliskiego 7, 85-789 Bydgoszcz
Regionalne Centrum Innowacyjności,
pokój B1, B11, B12, B13
tel. 52 374 92 85 lub (94 83) lub(92 96)

 

zobacz na mapie

mapka mini

licznik odwiedzin

Portal odwiedziło:

Dzisiaj 13

Od początku 35066

Obecnie na portalu jest 23 odwiedzających

logo innowacyjna

logo inkubator

logo ministerstwo

logo unia